top of page
AdobeStock_480027811_edited_edited.png
ירדן ברכה - הסיפור האישי שלי
ירדן ברכה - הסיפור האישי שלי

אז מי אני?

שמי ירדן ברכה, אני נטורופתית (ND), הרבליסטית קלינית (CI.H), מטפלת בפרחי באך ואמא של נאיה. מעבר לזה אני שחקנית טלוויזיה ותיאטרון, מרצה בתחום הבריאות והריפוי הטבעי ובשנים האחרונות מטפלת, מחזיקה מרחבי התפתחות, מנחה ומעבירה סדנאות והרצאות ברחבי הארץ.

 

במשך שנים סבלתי מכאבי ווסת קשים שרק הלכו והתגבר עם השנים. לא פעם זה הגיע למצב של עלפון, הקאות, מיון או שכיבה במיטה עם כאבי תופת אשר מנעו ממני להמשיך את חיי. כך לאט לאט, איבדתי שליטה על חיי ואיכותם רק הלכה והתדרדרה מרגע לרגע. 

במהלך הדרך פגשתי רופאים שטענו שככה זה – "ווסת זה כואב, יש משככי כאבים", בסאב-טקסט שלהם הרגשתי שיש גם רמז לכך שאולי אני קצת מפונקת... ואני, התחלתי להאמין. 
עם הזמן שחלף ובו הכאבים רק הלכו והתגברו הרגשתי שלא הגיוני שככה הגוף שלי כואב ומכאיב, הבנתי שכנראה הגוף שלי מנסה לאותת לי משהו ואני החלטתי לעצור את המרוץ ולנסות להקשיב לו. נכנסתי למסע עמוק בניסיון להבין מה קורה לי ולגוף שלי וככל שעבר הזמן והתעמקתי בתהליך הבנתי שחלק משמעותי מהכאב נובע מכך שאני מזינה את עצמי בצורה הלא נכונה.

חיפשתי כיצד אני יכולה לרפא את הכאב שממנו סבלתי בצורה הטבעית, וכך מצאתי את עצמי מתגלגלת ללימודי נטורופתיה. בשנה ב' ללימודים חיי השתנו, כאשר האחד מהשיעורים למדנו אודות תופעה בשם אנדומטריוזיס, ברגע אחד נפלו לי כל האסימונים, לפי כל התסמינים הבנתי  שזו התופעה שממנה אני סובלת! למה אף אחד לא אמר לי שיש שם לדבר הזה שממנו אני סובלת???

ירדן ברכה - הסיפור האישי שלי

באותה התקופה רוב הרופאים שפגשתי לא שמעו על התופעה ואלה שכן, הציעו לי לקחת גלולות ברצף (בשביל לא לקבל ווסת), או להיכנס להליך כירורגי להוצאת הנגעים (דבר שלא מבטיח לי שאלה לא יחזרו), כאשר ברקע כל הזמן ההפחדה שאולי לא אצליח להיכנס להריון, שכן התופעה פוגעת בפוריות האישה.  

החלטתי שאני לוקחת את המושכות לידיים!

הבנתי שאני לא רוצה לסבול יותר והתחלתי במסע הריפוי הטבעי שלי! החלטתי לצאת מאזור הנוחות שלי (שרק מקנה לי סבל) והתחלתי להכניס לחיי הרגלים חדשים ומיטיבים, עברתי שינוי תזונתי מאסיבי לצד נטילת טינקטורות של צמחי מרפא שרקחתי לעצמי, עם הזמן הפכתי להיות ממש עקבית עם ההרגלים החדשים הללו, והם הפכו להיות חלק משמעותי ממני ומחיי.

השינוי הזה גרם לכך שלאט לאט גם הזהות שלי השתנתה, וכך כל פעולה של דאגה עצמית שהייתי מעניקה לעצמי גררה אחריה עוד פעולה מיטיביה ועוד פעולה מיטיבה ומרגע לרגע מערכת היחסים שלי עם עצמי ועם הגוף שלי נהייתה עמוקה יותר ויותר ואני, למדתי להקשיב לעצמי ולמה שהגוף שלי מאותת לי. כך כל פעולה מיטיבה שהכנסתי לשגרת חיי גרמה לי להרגיש טוב יותר, וגרמה גם לערך העצמי ולביטחון ולאושר הפנימי שלי לגדול. 

מאז עברו 5 שנים, בדרך נכנסתי להריון וילדתי בשלום את נאיה בתי הבכורה :)

בנוסף, אני ממש מאושרת להגיד שהיום (ברוך השם) אני חיה ללא כאבים כלל!

יותר מזה, היום אני מתאמנת, מבלה, מטיילת, טסה ומחזיקה מרחבים בסדנאות והרצאות שאני מעבירה בזמן הווסת. 

ירדן ברכה - הסיפור האישי שלי
ירדן ברכה - הסיפור האישי שלי
2.png

כשאני מסתכלת היום במבט לאחור על כל מה שעברתי אני יודעת להגיד בפה מלא שאני פיתחתי לעצמי את האנדו שלי. היום אני מבינה שהשינוי המשמעותי ביותר שעשיתי אשר עזר לי להתגבר על כל הדבר הזה וגרם לכך שאני חיה ללא כאבים היום, זה השינוי התודעתי, הרגשי והמחשבתי שעברתי.

אני יודעת להגיד שבאותם השנים שהאנדו שלי היה בעוצמות הכי גבוהות שלו, אני הייתי במצב תודעתי ורגשי לא מאוזן – הדבר הזה השפיע עליי ועל הערך העצמי שלי, ופגע אנושות בביטחון ובסופו של דבר גם בגוף שלי. 

היום בקליניקה שלי ובמרחבים שאני יוצרת, אני מלמדת כיצד אנו יכולים להיות קשובים יותר לגוף שלנו ולמה שהוא מבקש מאיתנו.

אני עוזרת לאנשים לעבור תהליך ריפוי במערכת היחסים החשובה ביותר של חייהם – מערכת היחסים שלי עם הגוף שלי. עם כלים מתוך עולמות המיינדפולנס, נטורופתיה, פוקוסינג, נשימות ואכילה מודעת אני עוזרת לאנשים לפתח מיומנויות של הקשבה וחיבור עמוק יותר לעצמם. 

מזמינה אותך לשיחת היכרות איתי על מנת שנוכל להבין יחדיו האם
אנחנו מתאימים לעבור יחדיו תהליך משמעותי עמוק ומשנה חיים.

ירדן ברכה - הסיפור האישי שלי
bottom of page